Obiekt PrzemyslowyObiekty produkcyjne i magazynowe to często hale stalowe, które z uwagi na swoją konstrukcję nie są wyposażone w okna, które mogłyby zagwarantować właściwe doświetlenie wnętrza. Ze względu na wymagania związane zarówno z obowiązującymi przepisami dotyczącymi BHP, jak i wynikające z charakteru realizowanych zadań w większości przypadków niezbędne okazuje się dobre oświetlenie obiektów przemysłowych światłem sztucznym. Przekonajmy się, jakie kwestie mają największe znaczenie w tym przypadku.

Szafa SterowniczaSzafy sterownicze to konstrukcje, które służą do zabudowy układów elektrycznych, systemów rozdziału mocy i komponentów automatyki. Chronią urządzenia przed dostępem osób niepowołanych i negatywnym wpływem środowiska. Dzięki nim wewnątrz zachowane są warunki odpowiednie dla pracy aparatury: właściwa temperatura i wilgotność, co zmniejsza ryzyko awarii urządzeń umieszczonych wewnątrz. Profesjonalne szafy sterownicze powinny się charakteryzować wysoką klasą IP, wytrzymałością mechaniczną, odpornością na korozję. Muszą być wyposażone w certyfikaty potwierdzające jakość i zgodność z obowiązującymi normami. 

 

Nadzor ProdukcjiPrzygotowanie infrastruktury niezbędnej do funkcjonowania przedsiębiorstwa oznacza wykonanie wielu zadań, także związanych z budową sieci zasilających, w tym instalacji niskoprądowych, światłowodów, a także sieci komputerowych. Bez odpowiedniej integracji wykorzystywanych w firmie maszyn i urządzeń z systemami komputerowymi nie będzie ono w stanie skutecznie zarządzać swoją działalnością ani korzystać z możliwości oferowanych przez Przemysł 4.0. Przyjrzyjmy się bliżej kwestii systemów nadzoru produkcji oraz ich zadań.

szafka sterowniczaAwaria systemu automatyki czy rozdziału mocy w dużym zakładzie produkcyjnym mogłaby spowodować przestój, a co za tym idzie – ogromne straty dla firmy. Z tego względu aparaturę w tego typu zakładach umieszcza się w jednym miejscu, ochraniając ją dodatkowo szafą sterowniczą. To właśnie dzięki szafom sterowniczym delikatna aparatura jest chroniona przed środowiskiem zewnętrznym i ma zapewnioną odpowiednią temperaturę i wilgotność powietrza do pracy. Jednym słowem: szafa zapewnia bezpieczeństwo pracy urządzeń, zmniejsza ryzyko awarii i pozwala na zachowanie wymaganych wartości parametrów elektrycznych, takich jak napięcie, prąd i moc.

elektrykaWymiana instalacji elektrycznej to przedsięwzięcie, które należy dobrze zaplanować. Na taką wymianę decydują się zwłaszcza mieszkańcy starszych budynków, zazwyczaj jako jeden z etapów gruntownego remontu. Jak wygląda takie przedsięwzięcie i jak się do niego przygotować?

Jesteśmy częścią WRO GRUPPE:
wrogruppe
© 2021 WRO GRUPPE
Jesteśmy częścią WRO GRUPPE:

WROGRUPPE 2020 New
© 2021 WRO GRUPPE